• Link to LinkedIn
0408275658 | Tutustu!
Pikku Apuri
  • PALVELUPAKETIT
    • Ulkoasu kuntoon
    • Nettisivut kuntoon
    • Markkinoinnin ulkoistaminen
    • Yrittäjän aloituspaketti | Aloittavan yrittäjän starttipaketti
    • Hosting ja ylläpito
  • TUOTTEET
    • Graafinen suunnittelu
    • WordPress -kotisivut
    • Massasähköpostitus palveluna
    • Dronekuvaus
    • Valokuvaus ja kuvapalvelu
    • Räätälöity ja kohdennettu postitus | Suoramarkkinointi
    • Google Ads | Mainonta Googlessa | Googlemainonta
    • Piirrostyöt | Kuvitukset
  • SEO | HAKUKONEOPTIMOINTI
  • TEHTYJÄ TÖITÄ
  • BLOGI
    • Työt
    • Vuosiasiakkaat
    • Yrittäjän haasteet
    • Keski-ikäisen terveys
    • Musiikin maailmassa
    • Mainostoimisto Turku
  • PIKKU APURI
    • Ota yhteyttä
    • Bluesky
    • Pixelfed
    • Pikku Apuri in english
    • Tietosuojaseloste
  • Menu Menu

Spinkkilän kanssa yhteistyössä jo vuodesta 2015

Vuosiasiakkaat

Kun ostimme vanhan torppamme Taivassalosta, kyselin tutuilta kuka tietäisi perinnerakentamisesta “kaiken”. Muutama vinkkasi heti Pekka Spinkkilän pakeille, joten otin Pekkaan yhteyttä. Siitä lähtien olemme luottaneet Pekan ja hänen tekijöidensä ammattitaitoon vähänkin vaativammissa remonteissa.

Oli siis luonnollista, että Apuri puolestaan sai häneltä työn suunnitella Spinkkilän verkkosivut ja hoitaa myös markkinointia.

Verkkosivuston etusivu.

Nyt, kolme vuotta myöhemmin As Oy Pähkinä on myyty ja As Oy Aurinkopalatsista on enää yksi asunto myymättä. Seuraavaksi myydään As Oy Merilä Kaarinasta.

Uutta ja vanhaa hyvässä suhteessa

Spinkkilä tekee rakentamisen juuri oikein. Hänen (Apurin keksimä) USP/ hissipuheensa kuuluukin:

Kaarinalaisen Oy Spinkkilä Ltd:n yrittäjä Pekka Spinkkilä yhdistää asuntorakentamisessa perinteistä ja modernia tekniikkaa ja rakennustapaa. Hänen pyrkimyksenään on tehdä rakennuksista sellaisia, että niiden sisäilma pysyy terveellisenä.

Itsekin uskon tuohon. Otetaan vanhat hyvät tavat ja yhdistetään ne hyviin uusiin. Huonoja uusia kun on myös.

Paitsi uudisrakentamista, Spinkkilä peruskorjaa oikeastaan mitä vain. Katso yrityksen palvelulista tästä.

Kivan asiakkaan kanssa on aina parasta!

22.2.2018/by Jari Liitola
Tags: asuminen, Kaarina, markkinointi, Naantali, perinnerakentaminen, Pikku Apuri, rakentaminen, Spinkkilä, Taivassalo, torppa, verkkosivut
Share this entry
  • Share on Facebook
  • Share on X
  • Share on WhatsApp
  • Share on LinkedIn
  • Share by Mail
https://pikkuapuri.fi/wp-content/uploads/2018/02/Spinkkilä.jpg 1078 1559 Jari Liitola https://pikkuapuri.fi/wp-content/uploads/2023/03/Pikkuapuri_pikkuapuri.fi-logo-web300-1-1030x400.png Jari Liitola2018-02-22 08:09:562018-02-22 08:17:56Spinkkilän kanssa yhteistyössä jo vuodesta 2015
You might also like
Miksi kuljen Patagonian takeissa?
Tilaa nyt, maksa tammikuussa!
Omavaraisuusprojekti torpalla jatkuu (kesä 2016)
Hermolepoa vuorilla jouluun saakka
Yhteensopivien ihmisten pitää tehdä yhteistyötä
Graafisen suunnittelun ammattilainen, eli logon suunnittelu, grafiikkatyöt, taittotyöt, kuvitus Ellegon AGL 3.0 -tuotelanseeraus Saksan messuille

Uusimmat jutut

  • Musiikin maailmassa | Eric Clapton 2.10.2026
  • Mainostoimisto Turku | Torppakausi 2026 alkaa loppumaan 1.10.2026
  • Suuri lahja lapsille: Hoida nämä asiat kuntoon ennen kuolemaasi 19.9.2026
  • AI sekä tekoäly -sanoilla satoja tuhansia lisää liikevaihtoa? 9.9.2026

Juttuarkisto

LinkedInissä

Jari Liitola
© Copyright - PIKKU APURI
  • Link to LinkedIn
Link to: Maagisissa maisemissa – Koli talvella Link to: Maagisissa maisemissa – Koli talvella Maagisissa maisemissa – Koli talvella Link to: Myymälä täyttyy ja tuotemainontakin lähtee käyntiin Link to: Myymälä täyttyy ja tuotemainontakin lähtee käyntiin Myymälä täyttyy ja tuotemainontakin lähtee käyntiin
Scroll to top Scroll to top Scroll to top